Приймальна комісія

(048) 722-80-99
(048) 712-40-88

Час роботи:
з 9:00 до 17:00
вихідні: субота, неділя

Детальніше 

Ресурси

Розклад Науково-технічна бібліотека Студентське життя Центр дистанційного навчання

Новини / події / оголошення


31 жовтня 2018

Жаркий жовтень в інституті КСіТ "Індустрія 4.0" ОНАХТ

Жарким видався жовтень 2018 року в інституті Комп'ютерних систем і технологій "Індустрія 4.0" Одеської національної академії харчових технологій...

Взагалі кажучи, мало хто не погодиться з тим, що ОНАХТ давно переросла статус галузевого вишу, в якому навчаються студенти в основному у напрямку харчових технологій; таких напрямів підготовки зараз 21, і різноманітність їх вражає - економіка, механіка, товарознавство, бухгалтерія, менеджмент, автоматизація, холодильні технології, газове обладнання і багато іншого. Наш виш де-факто має статус технологічного університету, в якому здійснюється підготовка за багатьма спеціальностями, причому по більшості з них ми стоїмо на передових рубежах, що підтверджують численні нагороди і призові місця на різних конкурсах і олімпіадах. Досить сказати, що в Одесі ми міцно тримаємо перше місце серед вишів за результатами участі у Всеукраїнських олімпіадах різних напрямків. Більш того - багато змагань всеукраїнського масштабу ми проводимо у себе, в академії, що підтверджує високу репутацію нашого вишу і кваліфікацію викладання.

Ось і кафедри, що входять до інституту Комп'ютерних систем і технологій "Індустрія 4.0", в цьому році постаралися підтвердити високий рівень освіти і наукових досліджень в області інформаційних технологій і автоматизації. В першу чергу, на це спрямовано проведена в стінах академії величезна кількість заходів, що показує високий авторитет нашого університету в перерахованих напрямках. Згадаймо - одеська міська олімпіада з інформатики серед школярів, закордонне стажування групи наших викладачів і студентів в Університеті інформатики (м. Лодзь, Польща), міжнародні змагання серед студентських команд з розробки комп'ютерних ігор Global Game Jam 2018, 1 міський етап Всеукраїнської олімпіади з програмування, відкриття регіонального центру руху «Індустрія 4.0» в Одесі на базі лабораторії мехатроніки і робототехніки «MiRONAFT» ОНАХТ, фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з автоматизації, третє міське фестивалю Odessa Mini Maker Faire 2018, участь в міжнародному студентському конкурсі Black Sea Science 2018, фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з робототехніки Roborace 2018, міжнародні змагання з алгоритмічного програмування «Кубок Векуа», Всеукраїнський фестиваль STEM-освіти на базі лабораторії «MiRONAFT», Всеукраїнська науково- технічна конференція молодих вчених і студентів "Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій", фестиваль "Роботроніка-2018", міжнародна наукова конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналіза»... Уже з цього списку подій видно, що в області інформаційних технологій і автоматизації наша академія визнана одним з лідерів, і не випадково Всеукраїнську олімпіаду з програмування серед школярів 2019 року Міністерство освіти і науки буде проводити саме у нас.

Жовтень 2018 року приніс в інститут Комп'ютерних систем і технологій нові клопоти і турботи. В першу чергу, 4-5 жовтня була проведена XI Міжнародна науково-практична конференція "Інформаційні технології та автоматизація", на яку в цьому році прийшло рекордні 52 доповіді, що свідчить про підвищену увагу викладачів і виробничників до цього перспективного наукового напрямку. Фахівці в області IT і автоматизації з Києва, Вінниці, Запоріжжя, Краматорська, Харкова, Івано-Франківська та Одеси висловили свої судження про перспективи розвитку цієї галузі, яка швидко розвивається. Особливо виділився в цьому році Вінницький національний технічний університет, 11 представників якого представили в загальній складності 6 доповідей. Міжнародний статус конференції підтвердили доповіді з Білорусії та Болгарії.

На пленарному засіданні були заслухані повідомлення про сучасний стан науки в IT-галузі та тенденції розвитку автоматизації технологічних процесів, електротехніки та робототехніки. Жарку дискусію викликали доповіді С.В. Артеменко і С.В. Котлика, які були присвячені Комп'ютерній інженерії і промисловій революції "Індустрія 4.0". Тривалі дебати, обговорення та пропозиції вилилися за часом і змістом в солідний "Круглий стіл", на якому присутні відстоювали свої, часто неспівпадаючі погляди. Також присутні ознайомилися з досвідом співпраці виробничників з ОНАХТ, про який розповіла директор ТОВ ІКБ "Гамма" Орєхова М.Т. На секційних засіданнях конференції було заслухано численні доповіді викладачів та студентів ОНАХТ, з яких можна виділити повідомлення Ковальчука Д.А. і Мазура О.В. про експериментальні дослідження теплонасосного утилізатора тепла, Скаковського Ю.Б. і Бабкова А.В. про АСК ТП цукрового виробництва, Корнієнко Ю.К. і Бойцової О.С. про створення віртуального 3D туру.

10-12 жовтня на базі нашої академії вже в третій раз був проведений фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у другій групі для вузів, а також для кращих команд серед загальноосвітніх середніх навчальних закладів, які взяли участь в шкільному дивізіоні. Змагання проводилися за форматом міжнародної олімпіади з програмування ACM ICPC.

48 команд отримали право змагатися в нашій академії у вересні в своїх регіонах, кожна команда складалася з трьох осіб (віком до 24 років). Географія гостей надзвичайно широка - Запоріжжя, Вінниця, Львів, Харків, Чернівці, Київ, Миколаїв, Дніпро, Одеса. Командам було запропоновано для вирішення 12 завдань різної складності, тривалість змагань - 5 годин без перерви. Перевірка рішень здійснювалася через Інтернет в реальному часі, помилки суддівства практично виключені.

Визначення переможців проводилося в 4 номінаціях: група педагогічних вузів, група природних вузів, група вузів I-II рівня акредитації (технікуми, коледжі), шкільний дивізіон. Боротьба була дуже наполеглива, жорстка - адже сюди приїхали не новачки, а вже аси програмування (вони ж з успіхом пройшли попередніх два етапи змагань в своїх регіонах). Тим відрадніше призове третє місце в групі природних вузів команди нашої академії ONAFT_NewCommersInIT! Відкриттям олімпіади цього року стала чудова підготовка учасників шкільного дивізіону - вони стали переможцями в абсолютній першості, обігнавши студентів вищих навчальних закладів (кращою була команда UPML_KlassB Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

19-21 жовтня ми приймали відкритий Одеський чемпіонат зі створення комп'ютерних ігор GameDave Open Cup Odessa (хакатон). З ініціативою проведення таких змагань виступили викладачі кафедри Комп'ютерної інженерії ОНАХТ, і вона привернула чималу увагу - досить сказати, що на хакатон з'їхалися представники Тернополя, Києва, Харкова, Запоріжжя, Житомира, і звичайно ж, Одеси. У змаганнях міг взяти участь будь-який бажаючий, не обов'язково студент або учень. Основне завдання учасників хакатона - за 48 годин написати комп'ютерну гру на задану тему. Цього року оргкомітет вибрав дуже ємну і коротку тему - "Одеса" - в результаті ми побачили цікаві оригінальні комп'ютерні ігри, пов'язані з нашим містом. Вони були абсолютно різні за тематикою і стилям, причому у всіх іграх присутній іскрометний одеський гумор і запальна весела музика.

Переможцями стали три команди, причому перше місце посіла команда з Одеси Alone Game (що складається з однієї особи - на хакатони таке буває, і цей гравець - студент першого курсу ОНАХТ!). Всі переможці отримали цінні призи, а також сертифікати від спонсорів на відвідування ігрових заходів (деякі вартістю до 500 доларів).

І остання репліка - побільше б таких жарких місяців в нашій академії і інституті КСіТ "Індустрія 4.0", тоді і абітурієнтів буде більше, та й якість їх підвищиться, адже вчитися у вузі з такими традиціями захоче, напевно, велика кількість випускників шкіл і коледжів!

Директор інституту комп'ютерних систем
і технологій "Індустрія 4.0" Сергій Котлик

31 жовтня 2018

1 листопада 2018 року пройде 28 ярмарок вакансій в ОНАХТ
Одеська національна академія харчових технологій
запрошує

на
28 ярмарок вакансій
1 листопада 2018 року
четвер,
о 09:30 год в ауд. Б-210
м. Одеса,
вул. Канатна, 112

Чекаємо на Вас!

30 жовтня 2018

Конкурс в рамках проекту Erasmus+ між ОНАХТ та ISALILLE(Франція)

Згідно з проектом міжнародної академічної мобільності Erasmus+ між Одеською національною академією харчових технологій та ISALILLE (Франція) оголошується конкурс про відбір кандидата з числа науково-педагогічних працівників для читання лекцій англійською, або французькою мовою у весняному семестрі – 1 мобільність з числа дисциплін, які зазначені в прикріпленому файлі (Конкурс в рамках проекту Erasmus).

Відбір кандидатів проводиться згідно:

 • Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність учасниками освітнього процесу Одеської національної академії харчових технологій (Наказ ОНАХТ від 14.11.2017 р. № 342-01
 • Положення про відбір кандидатів на отримання грантів академічної мобільності в рамках проекту Erasmus + (Наказ ОНАХТ від 14.11.2017 р. № 342-01.)

Для отримання гранту з академічної мобільності в рамках проекту Erasmus+ кандидати повинні надати до 12 листопада 2018 року:

 • Заяву на отримання гранту академічної мобільності в рамках проекту Erasmus+;
 • Мотиваційний лист (одна сторінка А4);
 • Біографічні дані (CV);
 • Програму викладання лекцій;
 • Ксерокопію першої сторінки закордонного паспорта.

Підготовлені документи на отримання гранту з академічної мобільності в рамках проекту Erasmus+ надати на електронну адресу intl_onapt@ukr.net та в паперовому вигляді секретарю проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків (каб. А-130).

Процедура зарахування. Відділі міжнародних зв’язків та академічної мобільності ЦМС ОНАХТ інформує учасників про результати конкурсу.

На підставі критеріїв відбору (за кожен окремий пункт критеріїв учасник отримує бали) формується рейтинговий список кандидатів в порядку спадання, що дозволяє згодом сформувати список номінованих кандидатів на участь у програмі мобільності та резервний список. Відділ міжнародних зв’язків та академічної мобільності ЦМС надсилає список номінованих осіб до університету, який приймає учасників мобільності в рамках програми Erasmus+. Остаточне рішення про прийняття або неприйняття номінованих кандидатів ухвалюється приймаючою стороною. У випадку відмови від участі у програмі мобільності номінованої особи, учасники з резервного списку подаються на розгляд приймаючого університету, відповідно до черговості у рейтинговому списку.

За додатковою інформацією звертатися за телефонами: 712-42-21;15-21.

26 жовтня 2018

29 жовтня – 2 листопада 2018 р. відбудуться відкриті лекції викладачів академії

29 жовтня 2018 р.:

 • о 11.30 в аудиторії Д-107 (Канатна 112) відбудеться відкрита лекція доцента кафедри технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів Хвостенко Катерини Володимирівни. Тема лекції «Технології пряникових виробів. Особливості виробництва сирцевих і заварних пряників»

30 жовтня 2018 р.:

 • о 9.30 в аудиторії В-304 (Канатна 112) відбудеться відкрита лекція старшого викладача кафедри обліку та аудиту Васьковської Катерини Олександрівни. Тема лекції «Бухгалтерська (фінансова) звітність підприємства»

31 жовтня 2018 р.:

 • о 9.30 в аудиторії Д-27 (Канатна 112) відбудеться відкрита лекція доцента кафедри технології молочних, олійно-жирових продуктів і косметики Ізбаш Євгенії Олександрівни. Тема лекції «Принципи компонування приміщень основного виробництва»

1 листопада 2018 р.:

 • о 9.30 в аудиторії Дв-52а (Дворянська 1/3) відбудеться відкрита лекція доцента кафедри компресорів та пневмоагрегатів Подмазко Ігоря Олександровича. Тема лекції «Цикли ГТУ і показники їх ефективності»
 • о 9.30 в аудиторії А-428 (Канатна 112) відбудеться відкрита лекція професора кафедри соціології, філософії і права Мілової Марії Іллівни. Тема лекції «Сучасні політичні системи»

2 листопада 2018 р.:

 • о 8.00 в аудиторії Т-409 (Тіниста 9/11) відбудеться відкрита лекція старшого викладача кафедри теплофізики та прикладної екології Івченко Дмитро Олександровича. Тема лекції «Моделювання процесів поширення забруднень в довкіллі»

Інформація надана
Навчально-методичним центром забезпечення якості вищої освіти

25 жовтня 2018

ОНАХТ відзначено на виставці LABComplEX

17 - 19 жовтня 2018 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбулася XІ Міжнародна виставка LABComplEX «Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. Hi-Tech», в якій традиційно ОНАХТ бере активну участь. Цього року в рамках Днів харчової промисловості і аграрного сектору співробітники академії стали організаторами непересічного заходу - семінару "Сенсорний аналіз в харчовій промисловості", під час якого відбулася презентація інноваційних здобутків академії для підприємств АПК та Консалтингового центру НДІ ОНАХТ.

Велика зацікавленість слухачів викликали доповіді зав. лабораторією сенсорного аналізу, канд. техн. наук Каменевої Наталі Валеріївни, канд. техн. наук, доц. Тітлової Ольги Олександрівни.

За результатами заходу ОНАХТ та організатори семінару отримали грамоти за проведення науково-практичного заходу. Зацікавлені слухачі вже почали звертатися до Консалтингового центру НДІ ОНАХТ для більш детального навчання прийомам сенсорного аналізу.

ВНТЗтаМ, НДІ