Приймальна комісія

(048) 722-80-99
(048) 712-40-88

Час роботи:
з 9:00 до 17:00
вихідні: субота, неділя

Детальніше 

Ресурси

Розклад Науково-технічна бібліотека Студентське життя Центр дистанційного навчання

Новини / події / оголошення


19 листопада 2018

УВАГА!

20.11.18 о 13.00 в аудиторії А-234 відбудеться
Круглий стіл з питань
ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь!

19 листопада 2018

Команда ОНАХТ зайняла 2 місце у Всеукраїнських змаганнях з перегонів автономних роботів Roborace

Одеська національна академії харчових технологій - настільки різнобічна освітня установа, що дуже важко вибрати предметну область, в якому ми б не розвивалися. Сьогодні мова піде про робототехніку і наші успіхи в цьому напрямку.

Майже 5 років тому, на базі ОНАХТ була створена науково-дослідна лабораторія Мехатроніки і робототехніки #MiRONAFT, основною метою якої була популяризація технічної освіти в цілому і робототехніки зокрема. На базі лабораторії ведуться численні наукові розробки, студенти успішно пишуть курсові проекти та дипломні роботи. Одним з проектів #MiRONAFT є створення машинки, яка пересувається, спираючись на показники датчиків, без втручання людини. Такий роботизований механізм був створений для участі в змаганнях Roborace.

Roborace - це проект робототехнічних змагань машинок, що розробляється і просувається Брестським державним технічним університетом (Білорусь) та Асоціацією Робототехніки в Україні. Ці змагання багато в чому черпають ідеї зі змагань Формули 1, але з тією відмінністю, що змагаються не керовані пілотами боліди, а повністю автономні роботи невеликих розмірів. Роботи під час гонок повинні покладатися тільки лише на свідчення своїх датчиків, щоб орієнтуватися по трасі, "знаходити" повороти, регулювати швидкість руху і не стикатися з суперниками, тобто має місце прояві "штучного інтелекту". Будь-яке зовнішнє управління за участю людини заборонено. Щоб стати переможцем, роботи повинні за мінімальний час пройти трасу в складних умовах масового старту всіх роботів.

Такі змагання проводяться в Україні з 2015 року, але тільки в цьому році в них стали брати участь студенти нашої академії. Турніри Roborace проводяться кілька разів на рік, кожен раз в новому місті. І з кожним разом вони збирають все більше учасників і глядачів, давно переступивши межі держав. За правилами змагань, на Roborace можуть бути представлені як прості конструкції, створені початківцями, так і комплексні робототехнічні пристрої зі складною програмною частиною, причому заїзди загальні, без знижок на типи машинок і досвід розробників.

Перші кроки до успіху у Roborace зробили на початку 2018 року студенти факультету Комп'ютерних систем і автоматизації Градинар Анастасія, Заславський Євген, Ковтун Сергій, Іванов Володимир і Баранов Сергій, які вже 12 квітня 2018 року прийняли участь в гонках, що проходили в Харкові. Науковий керівник лабораторії MiRONAFT Віктор Єгоров поставив перед ними завдання - створити робота, який зможе конкурувати в гонках з уже маститими командами інших ВНЗ. Хлопці взялися за справу з чистого інтересу, але потім розробка додатків "штучного інтелекту" захопила їх настільки, що вони стали генерувати і втілювати нові ідеї, конструкції, алгоритми. Адже головне - це не тільки створити робота, який рухається, але налаштувати його мозок (контролер) таким чином, щоб він керував машиною найкращим чином. За основу взяли конструкцію міні-боліда фірми Himoto, подарованого лабораторії (використані були каркас, двигун і сервопривід). Машинку довелося модифікувати, пристосовувати до правил перегонів, навчати розпізнаванню перешкод. Команді на ходу довелося вчитися роботі на ЧПУ фрезерному верстаті, використанню 3D-принтера (на ньому був створений корпус машинки), програмувати на мові Arduino для керування електронною платою. Відсутні необхідні деталі купувалися через Інтернет, в тому числі і за кордоном (Польща). Слід також враховувати, що в змаганнях Roborace в Україні студенти повинні додатково продемонструвати свої теоретичні знання в області штучного інтелекту, зокрема, радіоелектроніці, логіці, робототехніці.

Після змагань в Харкові, за підсумками яких було зроблено новий регулятор для поворотів, змінений алгоритм роботи інфрачервоних датчиків визначення відстані, склад команди трохи видозмінився, сьогодні вона складається з трьох студентів: капітана команди Євгена Заславського, Анастасії Градинар і Владислава Храпейчука.

Набутий досвід був використаний у Всеукраїнських змаганнях, які проходили вже на базі ОНАХТ 28-31 травня, проте рідні стіни не допомогли - перемогти в самих перегонах не вийшло через виявлені неполадки, але в теоретичній частині перше місце розділили Анастасія Градинар і Владислав Храпейчук.

Конструкція робота весь час видозмінювалася - з'явилося 2 двигуна, замінені стерті диференціали, весь час оптимізувався алгоритм руху в залежності від відстані до перешкоди. Для тестування машинки в лабораторії MiRONAFT була створена експериментальна траса довжиною 20 метрів.

До нових Всеукраїнських змагань з перегонів автономних роботів за Кубок Львівської політехніки, які проходили 17 жовтня 2018 року за сприянням Інституту модернізації змісту освіти, команда була повністю готова. Але, як відзначали наші хлопці - траса "дивна", висота бортів - 7 см, множинні спуски, підйоми, матеріал бортів не підходить для ультразвукових датчиків. Довелося знову підлаштовувати робота під змінені умови.

Учасники - як на підбір імениті - Одеський національний політехнічний університет, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Національний економічний університет, Галицький коледж імені В'ячеслава Чорновола, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Черкаський державний технологічний університет. Господарі змагань з Львівської політехніки виступали трьома командами. А найбільшу кількість учасників привіз фаворит змагань - Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ), який заявив 5 команд, одна з яких, а саме TopNode, і виграла змагання, на третьому місці - команда T31 з Львівської політехніки. А ось друге місце - увага! - зайняла команда #URSA з Одеської національної академії харчових технологій!

Вітаємо! Ця перемога тим більш втішна, що наша студентська команда не розгубилася в оточенні цих відомих університетів, не зупинилася на досягнутому, весь час здобуваючи нові знання, навички та досвід.

Попереду - нові міжнародні змагання. Наступний #Roborace пройде в місті Брест (Білорусь). Бажаємо нашій команді удачі та наполегливості в досягненні мети!

Сергій Котлик, директор інституту КСіТ "Індустрія 4.0",
Євген Заславський, студент групи А-30

17 листопада 2018

Вітаємо випускника ОНАХТ, боксера Арнольда Хегай з черговою перемогою!!!

Випускник Одеської національної академії харчових технологій факультету менеджменту, маркетингу і логістики 2014 року Хегай Арнольд виборов чергову перемогу на професійному ринзі!

Детальніше: https://24tv.ua/ukrayinskiy_bokser_hegay_zdobuv_volovu_peremogu_nad_amerikantsem_n1064988

16 листопада 2018

19-24 листопада 2018 р. відбудуться відкриті лекції провідних фахівців промислових підприємств і викладачів академії

19 листопада 2018 р.:

  • о 11.30 в аудиторії А-319 (Канатна 112) відбудеться відкрите практичне заняття старшого викладача кафедри обліку і аудиту Маркової Тетяни Дмитрівни. Тема лекції «Розрахунки бухгалтерського обліку та подвійний шанс»

20 листопада 2018 р.:

  • о 9.30 в аудиторії Дв-213 (Дворянська 1/3) відбудеться відкрита лекція головного конструктора ДВТП «Граніт» Мʼясоєдова Сергія Вʼячеславовича. Тема лекції «Експлуатація, монтаж і ремонт компресорної і холодильної техніки на спеціалізованому підприємстві в Одеському регіоні»

22 листопада 2018 р.:

  • о 9.30 в аудиторії Б-201 (Канатна 112) відбудеться відкрита лекція доцента кафедри технології комбікормів і біопалива Лапінської Алли Петрівни. Тема лекції «Технологічні розрахунки, облік та звітність промислового виробництва комбікормової продукції. Порядок ведення і оформлення операцій з готовою продукцією»

23 листопада 2018 р.:

  • о 11.30 в аудиторії В-227 (Канатна 112) відбудеться відкрита лекція доцента кафедри процесів, обладнання та енергетичного менеджменту Рєзніка Костянтина Вікторовича. Тема лекції «Обладнання для переробки, зберігання та консервування риби і морепродуктів»

24 листопада 2018 р.:

  • о 11.30 в аудиторії А-216 (Канатна 112) відбудеться відкрита лекція доцента кафедри менеджменту і логістики Бондаренко Світлани Анатоліївни. Тема лекції «Комунікація як основний механізм взаємодії професійній діяльності»

Інформація надана
Навчально-методичним центром забезпечення якості вищої освіти

16 листопада 2018

21 листопада відбудеться круглий стіл «Хлібопекарська справа. Наука, освіта і виробництво – разом до процвітання»

П’ЯТА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА "АГРО-СФЕРА"
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

21 листопада 2018 р.

13.00-14.30
конференц-зал №1

(Виставковий зал, Морвокзал, вул. Приморська, 6)

Круглий стіл

«Хлібопекарська справа. Наука, освіта і
виробництво – разом до процвітання»

Організатор: Навчально-науковий технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова

Кафедра технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів