Приймальна комісія

(048) 722-80-99
(048) 712-40-88

Час роботи:
понеділок - неділя
з 8:00 до 18:00

Детальніше 

Ресурси

Розклад Науково-технічна бібліотека Студентське життя Дистанційне навчання

Новини / події / оголошення


18 липня 2019

В ОНАХТ з успіхом пройшла Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології»

В даний час найважливішим компонентом для вдосконалення якості підготовки компетентних фахівців є участь студентів в змагальних заходах. До їх числа відносяться студентські олімпіади, професійні конкурси, хакатони, турніри, фестивалі і багато іншого.

Нерідкі випадки, коли випускники вузу за успіхами своєї професійної діяльності розташовуються в іншому ранговом порядку, ніж це було під час навчання. Зазначена проблема пояснюється в першу чергу тим, що успіхи в практичній діяльності визначаються не тільки академічної оцінкою отриманих знань, а й цілим рядом інших показників, які в навчальному процесі часто не використовуються.

У сучасному освітньому світі одним з важливих факторів, який сприяє розвитку у молодих людей творчих здібностей, уміння швидко реагувати на професійні проблеми, які виникають, є саме студентські олімпіади з дисциплін та спеціальностей. Олімпіадне середовище дозволяє моделювати ситуації, розвиватьі готовність до прояву творчих здібностей в умовах жорстких обмежень і відповідальності за кінцевий результат.

Особливо це помітно на олімпіадах, присвяченим технічним спеціальностям і дисциплінам, які вимагають для успішного виступу додаткових знань і практичних навичок.

З 20 по 22 травня 2019 року в Одеській національній академії харчових технологій пройшла Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» (фінальний II етап), яка показала, що саме така підготовка дає можливість на рівних змагатися з лідерами освіти в цій галузі . А суперники наших студентів були сильні - чого вартий лише перерахування вішів - «важковаговиків», представники яких приїхали на олімпіаду - Запорізький національний технічний університет, Київський національний університет будівництва і архітектури, Національна металургійна академія України (м.Дніпро), Національний авіаційний університет (м.Київ), Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет біоресурсів і природокористування України (м.Київ), Національний університет «Львівська політехніка» (м.Львів), Національний університет харчових технологій (м.Київ), Одеський національний політехнічний університет, Сумський державний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».

Всього в олімпіаді взяли участь 55 учасників з 19 вищих навчальних закладів України, які показали досить високі результати при виконанні теоретичних і практичних завдань. Змагання проводилися окремо по групах бакалаврів і магістрів. Олімпіадні завдання були досить складні і охоплювали більшість важливих для спеціальності тем: ідентифікація і моделювання технологічних об'єктів, теорія автоматичного управління, електроніка і мікросхемотехніка, метрологія, технологічні вимірювання та прилади, цифрові системи управління та обробки інформації, технічні засоби автоматизації, основи комп'ютерно-інтегрованого управління , структурний синтез САР, реалізація фрагментів цифрових алгоритмів регулювання. Тим відрадніше , що наші студенти зайняли відповідно 1 місце в групі магістрів і 3 місце в групі бакалаврів.

Підсумкова таблиця результатів має наступний вигляд:

по групі магістрів:

 • І місце – Драндар Андрій Валер’янович, Одеська національна академія харчових технологій.
 • ІІ місце – Рахманіна Анастасія Вячеславівна, Національний університет біоресурсів і природокористування України (м. Київ).
 • ІІІ місце – Крищенко Дмитро Олександрович, Національний університет харчових технологій (м. Київ).

по групі бакалаврів:

 • І місце – Олєйніков Микола Олександрович, Запорізький національний технічний університет.
 • ІІ місце – Котяш Любомир Ростиславович, Національний університет «Львівська політехніка».
 • ІІІ місце – Гуцан Владислав Володимирович, Одеська національна академія харчових технологій.
 • ІІІ місце – Гавашелі Владислав Геннадійович, ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь).
 • ІІІ місце – Рявкін Микола Олександрович, Національний авіаційний університет (м. Київ).

Учасники олімпіади не тільки прибрели безцінний досвід олімпіадної боротьби, а й завели нові знайомства серед своїх однолітків-студентів, побували на екскурсіях в лабораторіях ОНАХТ, познайомилися з визначними пам'ятками Одеси.

Кілька слів про спеціальность «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології», яка традиційно залишається популярною серед абітурієнтів і студентів. У теперішній час автоматичне регулювання стало все більш поширеним, проникло у всі сфери людської діяльності - від технологічних процесів в промисловості до предметів повсякденного використання (керовані побутові прилади, автомобілі, «розумний дім»).

Автоматичне управління змінює виробництво і життя людини, роблячи технології і предмети більш «розумними» і зручними (результати перетворень, якi характеризуються терміном «Індустрія 4.0»).

Все це зробило фахівця з автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій насамперед професійним Team leader програмістів. Більше 90% так званих офісних програмістів працюють обслуговуючим персоналом (хоча і добре оплачуваним, кваліфікованим), але потрібні фахівці, які приймають рішення і організують виробництво. Тільки професіонали можуть самостійно ставити комплексні завдання по розробці IT-продукту. Це творча і високопрофесійна діяльність - за нею майбутнє. Саме таких фахівців, які здатні аналізувати технологічні і бізнес-процеси виробництва, формулювати алгоритмічні завдання управління і програмувати, готують виші за спеціальностю «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології». Запрошуємо абітурієнтів звернути свою увагу на цю творчу, цікаву, перспективну, галузь знань, яка стрімко розвивається.
Директор інституту комп'ютерних систем
і технологій "Індустрія 4.0" Сергій Котлик

16 липня 2019

ОНАХТ приймала учасників Міжнародного Кубка Векуа з програмування

Проведення в Одеській національній академії харчових технологій різного роду змагань, пов'язаних з інформаційними технологіями, стає доброю традицією. У 2018-2019 навчальному році це - III (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у другій групі для вузів за форматом міжнародних змагань ACM ICPC, фінальний етап XXXII Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, Всесвітній хакатон Global Game Jam 2019 по розробці комп'ютерних ігор, ХІХ Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих вчених, аспірантів і студентів "Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій", Міжнародна наукова конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу», II фінальний етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології», круглий стіл «Створення регіональної екосистеми промислових хайтек. Взаємодія ВНЗ з ринком в Одеському регіональному центрі «Індустрія 4.0» на базі ОНАХТ, фінальний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Робототехніка», XI Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та автоматизація», відкритий Одеський чемпіонат зі створення комп'ютерних ігор GameDave Open Cup Odessa... І це ще не весь список... Багато з цих івентів збирають десятки і сотні однодумців (в основному студентів вишів) з усієї України, небайдужих до просування в життя IT-технологій, об'єднаних сьогодні в ємну назву «Індустрія 4.0».

В багатьох з цих змагань представники ОНАХТ стають переможцями і призерами, але навіть якщо удача обійшла їх сьогодні стороною, загальний успіх - просування нашої академії в лідери в області IT - завжди безсумнівний. Міністерство освіти і науки все частіше довіряє нам проведення масштабних заходів Всеукраїнського діапазону, все частіше приходять до нас представники IT-фірм за випускниками і студентами старших курсів із запрошеннями на роботу, все частіше ОНАХТ згадується в ЗМІ як місце проведення різних подій, пов'язаних з комп'ютерними технологіями.

Ось і недавно, 25-26 травня 2019 року, в Одеській національній академії харчових технологій пройшли міжнародні змагання з програмування - Кубок Векуа, які проходять за правилами студентської першості світу з програмування ACM ICPC і є важливим етапом підготовки до першості світу українських студентів. В Україні таких локацій, крім нашого міста, ще три - Ужгород, Харків, Вінниця. Відмінністю цього Кубка є те, що він не обмежує склад учасників ніякими рамками. Тут можуть змагатися і школярі, і студенти, і ветерани, які вже давно закінчили навчальні заклади, і професіонали - представники IT-компаній. При цьому кожен з бажаючих взяти участь в Кубку повинен був вибрати один з чотирьох міст, визначених організаторами. Нашу академію відвідали програмісти з Одеси (студенти ОНАХТ, національного університету імені Мечникова), Києва, Умані, Херсона, Миколаєва. ОНАХТ представляла команда ONAFT_BugsBunny (Барткова С., Солотін Є., Шведун О., тренер – доцент кафедри ІТКБ ОНАХТ Антонова А.Р.).

Змагання проходили в два тури - особистий (25.05.2019) і командний (26.05.2019). За правилами проведення Кубка команда може складатися з 2-х або 3-х чоловік і включати до свого складу одночасно студентів, школярів і професійних програмістів. Кожен учасник мав можливість взяти участь в обох або тільки в одному з турів.

Наша академія вже в четвертий раз приймає у себе ці престижні міжнародні змагання імені Іллі Векуа. Грузія 13 років організовує ці масштабні змагання, причому не тільки в кавказьких країнах, а й залучає до цього заходу багато інших країн (Білорусь, Киргизія, Казахстан, Росія, Латвія, Польща та ін.). Організаторами Кубка Векуа є Міністерство спорту і молодіжних справ Грузії, Асоціація підтримки програмування (Грузія), Сухумський державний університет в Тбілісі, Грузинський технічний університет. Традиційно за Кубок Векуа в цьому році змагалися команди Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Росії та України.

Ілля Несторович Векуа - відомий радянський вчений-математик і механік, який спеціалізувався на вирішенні завдань математичної фізики. Векуа був чудовим організатором науки - перший ректор Новосибірського державного університету, ректор Тбіліського державного університету, академік Академії наук СРСР, президент Академії наук Грузинської РСР. Нащадки шанують пам'ять великого вченого - поряд з меморіальними дошками в Новосибірську і Грузії, його ім'я носить Інститут прикладної математики Тбіліського університету і міжнародні змагання з програмування.

Цього року Кубок зібрав 97 команд, з них на майданчику ОНАХТ зареєструвалися і змагалися 15 команд, а на наступний день в індивідуальному заліку змагалися 124 учасники, з них 24 - на одеській локації.
В одеській локації в командних змаганнях кращий результат показала команда ветеранів (29 місце), яка вирішила 7 задач з 12, наша команда вирішила 3 завдання, в індивідуальному кращий результат у студента ОНУ Масальского з 4 завданнями з 11 (48 місце).

Незважаючи на те, що великих перемог учасники одеської локації не завоювали (до речі, абсолютним переможцем Кубка Векуа в минулому році був Євген Задорожний - учасник, який змагався в ОНАХТ), ці змагання залишили свій слід як в плані популяризації нашої академії в IT, так в пам'яті учасників і вболівальників (в цьому році в Кубку Векуа брав участь навіть абітурієнт, що прийшов до приймальної комісії на Дворянську, 1/3).

Судіть самі - ось список університетів, які проводять ці змагання в 2019 році:

 • Тбіліський державний університет;
 • Санкт-Петербурзький державний університет;
 • Московський державний університет;
 • Вінницький національний технічний університет;
 • Одеська національна академія харчових технологій;
 • Ужгородський національний університет;
 • Харківський національний університет радіоелектроніки.

Чи не правда, чудова компанія? Ось тому так важливо долучатися до проведення Міжнародних змагань в області інформаційних технологій, в тому числі з програмування. Як написав Андрій Станкевич, тренер однієї з петербурзьких команд: «За програмуванням майбутнє: в кожному будинку є величезна кількість програмованих пристроїв, і ці технології продовжують проникати в усі сфери нашого життя. Так само, як інженери в Радянському Союзі, програмісти знаходяться зараз на вістрі науки і техніки. Змагання з програмування стають все більш популярним і видовищним видом спорту, і майбутнє у нього дуже багатообіцяюче».


Директор інституту комп'ютерних систем
і технологій "Індустрія 4.0" Сергій Котлик

15 липня 2019

Проведення міжнародної наукової конференції з математики в ОНАХТ

Наукова конференція (Вікіпедія) - це форма організації наукової діяльності, при якій дослідники представляють і обговорюють свої роботи. Вже з початку XX століття конференції - невід'ємна частина організації наукового пізнання.

Однак останнім часом деякі вчені підіймають питання про необхідність таких зустрічей - є Internet, Skype, Viber і інші засоби зв'язку, чи потрібні, як і раніше конференції? Більшість відповідають на це питання

 • звичайно ж, потрібні! Практика показує, що особисте спілкування, можливість почути доповіді колег і реакцію на ці доповіді інших фахівців дають потужний імпульс для розвитку нових ідей. У сучасному мінливому світі потрібно не замикатися у своїй вузькій галузі досліджень, а мати можливість глобального охоплення досліджуваної проблеми, а це можливо тільки в процесі діалогу з однодумцями. 
 • Альтернатива - регулярне читання статей в своїй області - вимагає набагато більше зусиль, адже наукових публікацій дуже багато, і досить складно стежити за тим, що відбувається. Крім того, час виходу статті в широко цитованих виданнях сьогодні досить великий, а на конференції отримані результати можна висвітлити дуже оперативно.

Слід зазначити також, що формат конференції дозволяє вченому поділитися своїми досягненнями з колегами, які зможуть не тільки зрозуміти, в чому суть доповіді, а й оцінити результати роботи (як з позитивного боку, так і відзначити недоліки за допомогою аргументованої критики). Таке обговорення дозволяє заощадити час, ресурси, виключає «винахід велосипеда», адже в сучасному світі одними і тими ж проблемами займається велика кількість вчених з різних країн.

Окремо варто сказати про міжнародні наукові конференції, українська наука поступово входить у світове співтовариство. Раніше закритість країни і недолік контактів сильно утрудняли можливість спілкування із зарубіжними колегами і просування своїх досліджень і проектів. Тим більше важливо сьогодні брати участь в таких зустрічах, а вже організовувати їх - завдання взагалі першорядне.

В Одеській національній академії харчових технологій з 28 травня по 3 червня 2019 року було в черговий раз проведено Міжнародну наукову конференцію «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу».

Точкою відліку цього заходу можна вважати травень 2004 року, коли була проведена перша математична конференція «Геометрія в Одесі», ініціатором якої був колишній завідувач кафедрою Вищої математики ОНАХТ В.Н. Кузаконь. Організація і проведення конференції такого масштабу - дуже важка, кропітка і відповідальна робота, в якій задіяний цілий колектив людей, які проводять підготовку близько року. Не кожен провідний вуз приймає рішення про проведення таких заходів, тим легше, що наша академія справляється з організацією міжнародної конференції з математики вже 16 років поспіль (тут слід зазначити вирішальну роль в підготовці цих наукових зустрічей доцентів кафедри ВіПМ Коновенко Н.Г. і Федченко Ю .С.). У числі організаторів - МОН України, ОНАХТ, Інститут математики Національної академії наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Міжнародний геометричний центр. Мета конференції - пропаганда наукових досягнень в області алгебри, диференціальної геометрії, топології, динамічних систем і їх додатків в наукових дослідженнях, аналітичні огляди сучасних наукових досягнень (з точки зору їх впливу на математичні дослідження), а також міжнародний обмін досвідом.

Щорічна конференція «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу» вже знайшла вагу в науковому світі, в міжнародний науковий комітет входять представники України, Польщі, Чехії, Японії, Сирії, Румунії, Австрії, а щороку свої доповіді надсилають вчені десятків країн, на традиційну зустріч в гостинну Одесу приїжджають до півсотні доповідачів.

У 2019 за підсумками конкурсного відбору до збірника матеріалів конференції включено 80 тез доповідей з Австралії, Італії, Польщі, Республіки Молдова, Росії, Сирії, США, Туреччини, Узбекистану, Франції, Чехії, Чорногорії, Японії, на саму конференцію приїхало 46 учасників з 10 країн. Мова доповідей на конференції - в основному англійська, яку розуміють всі гості і організатори.

На конференції протягом 6 днів розглядалися доповіді, тематика яких спрямована на алгебраїчні методи в геометрії і топології, диференціальну геометрію у цілому, загальну й алгебраїчну топологію, геометричні й топологічні методи у природничих науках, історію й методики викладання математики.

До початку заходу всі тези доповідей були опубліковані в Інтернеті за адресою https://www.imath.kiev.ua/~topology/conf/agma2019/agma-2019-program/agma2019_ program.pdf, так що з ними міг ознайомитися кожен учасник або просто зацікавлена особа. Практично кожна доповідь викликала питання і обговорення, які тривали навіть під час кава-брейків.
Дана конференція - величезний центр спілкування, перерахування тільки назв ВНЗ і організацій, представники яких взяли в ній участь, зайняло б не одну сторінку тексту. Багато учасників приїжджають сюди з інших міст і країн багато років поспіль, відзначаючи гостинність організаторів і творчу атмосферу.
Перебування учасників конференції в Одесі не зводилось тільки до прослуховування і обговорення доповідей, вони побували з екскурсіями в палеонтологічному музеї ОНУ, в науково-дослідній лабораторії Мехатроніки і робототехніки ОНАХТ, взяли участь в дегустації вин від декана факультету технології вина і туристичного бізнесу ОНАХТ Саркісян А.О.

Також одним з результатів проведення цієї конференції в ОНАХТ слід вважати заснування в 2008 році в нашій академії журналу «Праці міжнародного геометричного центру», який проводить активну співпрацю зі світовими базами індексування і реферування. В журналі публікуються вчені зі світовими іменами в області геометрії, не випадково він в числі перших був включений в список наукових фахових видань України категорії Б в 2019 році. Організатори конференції цього року прийняли рішення включити матеріали доповідей поточної конференції в черговий номер журналу «Праці міжнародного геометричного центру».

Учасники конференції відзначили високий рівень організації заходу та доповідей, їх практичну та теоретичну цінність і значимість для вирішення актуальних наукових проблем, для подальших досліджень в області алгебраїчних методів у геометрії і топології. На їхню думку, конференція пройшла цікаво і плідно, з'явилися нові знайомства і нові ідеї для подальших досліджень. Організатори будуть раді всіх бачити в 2020 році в стінах ОНАХТ на наступній щорічній Міжнародній науковій конференції «Алгебраїчні та геометричні методи аналізу».

 


Директор інституту комп'ютерних систем
і технологій «Індустрія 4.0» Сергій Котлик

15 липня 2019

Літній денний IT-табір SmartHolidays

Літній денний IT-табір SmartHolidays від Школи Програмування ОНАХТ – це захоплююче літо для сучасних підлітків, це підготовка до ІТ-освіти, до роботи у ІТ сфері.

За останні роки ОНАХТ зайняла лідируючі позиції в освіті в сфері IT: на базі ОНАХТ проводяться фінальні етапи Всеукраїнських шкільних та студентських олімпіад з інформатики, програмування та робототехніки, Всесвітній хакатон по розробці ігор Global Game Jam і ін.

Вас чекають захоплюючі екскурсії в лабораторії «Музей обчислювальної техніки», «3D моделювання та комп’ютерної графіки» «Розробки ігор та мультимедійних застосувань у віртуальній і доповненій реальності», «Мехатроніки і робототехніки FabLab MiRONAFT». Заняття проводять кваліфіковані та досвідчені викладачі.

Знайомство з розробкою алгоритмів розв’язання задач і програмуванням, занурення у віртуальну і доповнену реальність, створення і друк 3D моделей на ваших очах – що може бути цікавіше і корисніше?

Розумні канікули – це інвестиція в розвиток дітей, основа, старт до майбутньої професії!

Ознайомлення з IT-професіями зі школи, основи програмування (мова С++) в вільній формі – все це є в літньому ІТ-таборі!

Літній денний IT-табір SmartHolidays розпочинає роботу 12 серпня 2019 року в ОНАХТ, корпус за адресою: вул. Дворянська 1/3, Одеса.

Додаткова інформація в Messenger (facebook.com/abantonova).

Кількість місць обмежена!

Запис за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfw8TqVJA1w3lIHXMBgkofOYL7r5cBvYQohMx0mPmA8xhUBXw/viewform?usp=sf_link

Розклад роботи IT-табору SmartHolidays в електронному вигляді

10 липня 2019

Захист бакалаврських дипломних робітв інституті КСіТ«Індустрія 4.0»

У вищих навчальних закладах України останнім часом питання про якість освіти вийшло на перше місце в силу декількох причин, до яких можна віднести: перехід від одноманітності навчальних програм, продиктованих Міністерством освіти і науки, до їх різноманіттю; посилення процесів регіоналізації вишів і різних освітніх систем; бурхливий розвиток менеджменту в освіті.

Сьогодні завданням вузу стає не тільки формування у студентів стійких спеціальних знань, але, перш за все - здібностей трудитись, жити і адаптуватися в мінливому світі (це особливо відноситься до спеціальностей, пов'язаних з інформаційними технологіями та автоматизацією в зв'язку з швидкою зміною таких технологій). В силу цього підготовка і захист самостійної дипломної бакалаврської роботи є найважливішою частиною системи якісної підготовки сучасного фахівця.

На випускаючих кафедрах навчально-наукового інституту Комп'ютерних систем і технологій «Індустрія 4.0» ОНАХТ питанню дипломного проектування традиційно приділяється багато уваги. 186 випускників факультетів Комп'ютерної інженерії, програмування і кіберзахисту і Комп'ютерних систем і автоматизації в 2019 році отримають бакалаврські дипломи про вищу освіту. Ці дипломи свідчать про те, що наші студенти не тільки вивчили запропоновану освітню програму, але і показали здатність до самостійної інженерної діяльності, до вирішення різних технічних проблем. До речі, кількість отриманих дипломів з відзнакою (6 на факультеті КІПтаКЗ, 7 на факультеті КСіА) також говорить про високий ступінь підготовки наших бакалаврів.

Кількість випускників за спеціальностями склало:

 • спеціальність 122 «Комп'ютерні науки» - 75 осіб;
 • спеціальність 123 «Комп'ютерна інженерія» - 55 осіб;
 • спеціальність 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» - 45 осіб;
 • спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» - 11 осіб.

Відмінною особливістю захистів 2019 року є збільшення кількості комплексних міжкафедральних дипломів - 6 штук і внутрікафедральних - 5. Оновлення тематик дипломних робіт з різних спеціальностей становить від 85% до 97%. Різноманітність тематик дипломів і способів їх виконання свідчать про правильний підхід кафедр до дипломного проектування.

Звертає на себе увагу велика кількість наукових дипломних робіт по 151 спеціальності - 30, що свідчить про потенційну можливість продовжувати ці дослідження в майбутньому, наприклад, в магістратурі і аспірантурі. Особливо радує кількість робіт, виконаних на замовлення підрозділів академії - 25, на замовлення промисловості - 14. Такі проекти, в основному на спеціальності 122, свідчать про те, що кафедри інституту при дипломному проектуванні можуть принести чималу лепту в розвиток академії.

Назви тем дипломів самі говорять за себе, для якого підрозділу вони потрібні, наприклад:

 • Розробка квест-гри "Вступи в ОНАХТ" (Лисенко Є.С., Орешет С.В., 122 спец.);
 • Розробка веб-додатку для популяризації майстер - класів ОНАХТ. (Приймак О.В., 122 спец.);
 • Розробка електронної залікової книжки (Степул А.М., Єнов Б.О., Вдовиченко М.І., 122 спец.);
 • Створення електронного кабінету студента (Ільєв В.В, 123 спец.)

Звертає на себе увагу і велика кількість інноваційних дипломів, які можна розвивати в якості самостійних робіт. Інновація - це результат інтелектуальної діяльності людини, нововведення. Прикладом інновації є виведення на ринок продукції з новими споживчими властивостями або якісним підвищенням ефективності виробничих систем.

Інноваційні дипломні проекти наших бакалаврів можуть цілком розвиватися в якості самостійних стартапів, наприклад:

 • Проектування і розробка гри у віртуальній реальності з використанням контролера Leap Motion (Кисленко М.О., Попов М.О, 123 спец.);
 • Аналіз побудови системи охолодження персонального комп’ютера на базі платформи Arduino (Шаріпов Р.А., 123 спец.);
 • Пошук помилок в програмному коді із застосуванням методів машинного навчання (Шевченко В.П., 122 спец.);
 • Автоматизація процесу керування утилізацією тепла димових газів із використанням теплового насосу (Гуцан В.В., 151 спец.);

Дипломні проекти, виконані за даними реальних підприємств, можуть принести відчутну користь при впровадженні вже сьогодні.

Це і самостійні роботи студентів, виконані на замовлення підприємств, і роботи, які можна використовувати в реальному виробництві після прив'язки до конкретного об'єкта, наприклад:

 • Проектування 3D моделі систем гарячого водопостачання та опалення для дошкільного закладу (Оганов Т.А., 122 спец.);
 • Розробка експертної системи для опрацювання даних поліклініки (Чернега В.О., 122 спец.);
 • Автоматизоване робоче місце співробітника відділу кадрів мережі магазинів Таврія-В (Димов О.В., 122 спец.);
 • Система обліку пацієнтів стоматологічної клініки (Борщьов Д.В., 122 спец.);

Аналіз дипломної тематики випускників інституту КСіТ "Індустрія 4.0» показує, що необхідно збільшувати число комплексних міжкафедральних дипломів, це дасть випускникам можливість перевірити себе в роботі в команді, що в даний час цінується на IT-підприємствах. Для поліпшення якості дипломного проектування пропонується також ширше координувати тематику проектів на замовлення підрозділів академії, тому що комп'ютери у нас є всюди, а рівень і якість їх використання іноді залишає бажати кращого. Також бажано посилити зв'язок з виробництвом, наприклад, організувати захист дипломних проектів, виконаних на замовлення підприємств, саме на IT-виробництвах.

 

Директор інституту комп'ютерних систем
і технологій «Індустрія 4.0» Сергій Котлик