Приймальна комісія

(048) 722-80-99
(048) 712-40-88

Час роботи:
з 9:00 до 17:00
вихідні: субота, неділя

Детальніше 

Ресурси

Розклад Науково-технічна бібліотека Студентське життя Центр дистанційного навчання

Музей
Значну роботу з виховання студентів проводить музей академії навчально-виховний центр, який сприяє формуванню у студентів розуміння ролі і значення обраної спеціальності, знання історії академії і своєї країни, почуття глибокої поваги до всіх засновників і вченим академії.

Музей ОНАХТ

Музей історії академії (на той час - Одеського технологічного інституту харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова) був заснований 20 червня 1973 року згідно наказу ректора В.Ф. Чайковського.

Завідувачами музею з 1973 р. були: капітан 1 рангу у відставці, учасник ВВв Войкин І.І., викладач кафедри загальної і неорганічної хімії Балахонкина Г.В. З 1998 року музей очолив колишній декан факультету технології м´ясних і молочних продуктів доц. Церкасевич K.B., з 2004 р. завідує музеєм викладач кафедри фізики Яценко С.Ф.

Яценко С.Ф.
Яценко С.Ф.

Увесь експозиційний матеріал (документи, книги, копії, фотографії, фотоальбоми випускників минулих років, особисті речі, сувеніри, подаровані гістьми, вітальні адреси та ін.) виставлений у музейних вітринах та на поворотних турнікетах.

У 2002 р. до 100-літнього ювілею академії музей поповнився цілим рядом експонатів.

Президент Монголії Нацагійн Багабанді (випускник ОТІХП ім. М.В. Ломоносова 1980 р.) особисто привітав ректора М.Д. Захарова і весь колектив академії з урочистою датою. На згадку про свій візит Н. Багабанді подарував музею килим, на якому зображений мистецьки витканий фасад будинку академії. 2002 рік став роком визнання загальнодержавного і міжнародного значення результатів праці колективу академії. Цим подіям присвячені експозиції двох вітрин музею.

У музейних експозиціях також представлені матеріали про деяких найбільш відомих вихованців академії. Серед них матеріали про Якова Таубіна, що навчався на факультеті технології зерна і муки у 30-ті роки, який став провідним конструктором нових видів озброєння; про Олександра Нудельмана, який навчався на механічному факультеті та згодом став провідним конструктором в області малоракетної техніки, двічі Героєм Соціалістичної праці, лауреатом Ленінської та п´яти Державних премій. Ще при житті йому було встановлене бронзове погруддя і привласнене звання «Почесний громадянин м. Одеси».

Роботу музею очолює рада, яка розробляє і здійснює плани методичної та виховної роботи музею, а також забезпечує зв´язок музею із промисловими організаціями галузі. Щорічно проводяться планові екскурсії для всіх студентів перших курсів.

Музей бере участь у роботі із профорієнтації шкіл, технікумів і робочої молоді харчових підприємств м. Одеси і області, бере участь в організації та проведенні «Дні професії», «Дні кафедр» і інших подібних заходів, підтримує тісний контакт із Радою ветеранів війни і праці.

Музей академії став переможцем обласного огляду музеїв навчальних закладів Міністерства освіти і науки.